مقالات گردشگری

پیغام تسلیت مونسان به دکتر ابوطالبی مشاور سیاسی رییس جمهوری

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیامی به دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رییس جمهوری درگذشت پدر وی را تسلیت گفت.

30 شهریور 1398

دکتر مونسان وارد لرستان شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دقایقی پیش وارد استان لرستان شد.

27 شهریور 1398

دومین نشست تخصصی صنایع دستی سربیشه برگزار گردید

دومین نشست تخصصی صنایع دستی با هدف برنامه ریزی ایجاد خانه صنایع دستی در شهرستان سربیشه در محل دفتر نمایندگی میراث فرهنگی این شهرستان، چهارشنبه 18 مهرماه برگزار گردید.

26 شهریور 1398

همدان و رویداد بزرگ بین المللی گردشگری

عرصه گردشگری با اینکه به شدت تحت تاثیر مسائل سیاسی و روابط بین الملل است، اما واقع گرایی کشورها در مورد حقایق جهانی و کوشش های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و ظرفیت های ارزشمند گردشگری کشور و تدابیر و کوشش ها و تعاملات سازمان متولی، کوشش های امریکا را-...

25 شهریور 1398

سازمان میراث فرهنگی تمام ظرفیت خود را برای رویداد همدان2018 به کار گرفته است

عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان میراث فرهنگی تمام تلاش و ظرفیت خود را به کار گرفته تا به بهترین شکل برنامه­ های رویداد همدان2018 اجرایی شود.

24 شهریور 1398

جاذبه های گردشگری سان فرانسیسکو

شهر سان فرانسیسکو که در کشور آمریکا قرار گرفته است یکی از متفاوت ترین شهرهای این کشور به شمار میرود چرا که میتوانید در این شهر انواع تیپ های اجتماعی را مشاهده کنید. در ادامه سعی داریم تا شما را با جاذبه های گردشگری این شهر آشنا کنیم.

23 شهریور 1398

اعتراض دوباره حامیان میراث فرهنگی به گذر آقا نجفی ؛ میراث جهانی مان در حال نابودی است ، پیگرد خاطیان در دستور کار قرار گیرد

دوستداران و حامیان میراث فرهنگی اصفهان در نشستی با عنوان اولین نشست اصفهان فریاد اعتراضات خود را در قالب یک بیانیه مطرح کردند.

23 شهریور 1398

دردسر جدید برای ایرانی ها در فرودگاه های روسیه ؛ سفارت ایران در مسکو هشدار داد ، ایرانی ها از رفتن به دو منطقه روسیه خودداری نمایند

سفارت ایران در مسکو در اطلاعیه ای ضمن ارائه توصیه هایی به شهرونددان ایرانی راهی روسیه از آنها خواست که از تردد به مناطق شمالی و جنوبی این کشور خودداری نمایند.

22 شهریور 1398

اختصاص 40 میلیارد تومان اعتبار برای احداث راه دسترسی سومار به گیلانغرب

استاندار کرمانشاه از اختصاص 40 میلیارد تومان اعتبار جدید برای تسریع در عملیات احداث راه دسترسی سومار به گیلانغرب خبرداد.

21 شهریور 1398

از سال آینده، طرح ملی زبان های در خطر پیگیری خواهد شد

طرح ملی زبان های در خطرسرپرست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از جمله اولویت ها و ضرورت های حوزه گویش ها و زبان های محلی را پرداختن به طرح ملی زبان های در خطر دانست. هر چند مقدمات طرح ملی آن از سه سال قبل در گروه زبان و گویش رایج پژوهشکده زبان شناسی،...

14 شهریور 1398

مراتب ثبت 11 اثر و یک حامل میراث ناملموس به استاندار کرمان ابلاغ شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه ای به استاندار کرمان، مراتب ثبت 11 اثر میراث فرهنگی ناملموس و یک ثبت در فهرست حاملان میراث فرهنگی را ابلاغ کرد.

12 شهریور 1398

شرط ویزا روسیه شامل حال تمام شهروندان ترکیه نمی گردد

به دستور مقامات رسمی کشور روسیه، قانون شرط ویزا برای اتباع کشور ترکیه باطل شد. این خبر پیرامون لغو ویزا روسیه برای شهروندان ترکیه نگارش شده است.

5 شهریور 1398

بهترین کافه های استانبول برای نوشیدن قهوه ترک

بهترین کافه های استانبول بهترین کافه های استانبول را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از این کافه ها ویژگی های منحصر به خود را خواهند داشت. کافه های استانبول از جمله بهترین کافه هایی هستند که می توانید طعم واقعی قهوه ترک را در آنها تجربه...

4 شهریور 1398

آشنایی با بهترین رستوران های ارزان دبی

از آنجایی که دبی یکی از بهترین و گرانترین شهرهای گردشگری و مورد توجه افراد بسیار زیادی در دنیا قرار گرفته است. بهترین رستوران های ارزان دبی نیز مورد توجه و اهمیت در نزد تمام مسافران میباشد حتی اگر مسافران برای زمینه های کاری به این شهر سفر کنند. از آنجایی...

3 شهریور 1398

تعطیلات کجا برویم؟سی سخت، بهشت ناشناخته

سی سخت با واقع شدن در دامنه کوه دنا، از اکوتوریسم بی نظیر گردشگری، برخوردار است و یکی از قطب های گردشگری استان به شمار می آید. همچنین دارای مناظر طبیعی بکر و چشمه های جوشان است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

2 شهریور 1398

نمره قبولی کسب نموده ایم، پس بی توجهی چرا؟

در حالیکه کشور ما نمره قبولی حفاظت از موزه های ایران را در کارنامه خود دارد، ولی جالب است که بسیاری از سازمان های جهانی علاقه ای برای همکاری با ایران از خود نشان نمی دهند. این خبر در بخش نمره قبولی ایران در حفاظت آثار تاریخی جای دارد.

31 مرداد 1398

روش صحیح دویدن (هنگام دویدن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟)

عدم آشنایی با روش صحیح دویدن می تواند باعث آسیب دیدگی گردد. برای صحیح دویدن باید به سر، شانه ها، نیم تنه، کمر، باسن، ساق پا، بازوها، دست ها و پا ها توجه کنیم.

30 مرداد 1398

تفریحات استانبول

برای کسانی که دنبال هیجان هستند استانبول گزینه های هیجان انگیزی دارد،برای چنین تجربه هایی نیازی نیست به کشور های اروپایی سفر کنید ، در استانبول ترکیه مکان های تفریحی ای وجود دارند که می توانند نفستان را در سینه حبس نمایند و به دلیل آب و هوای معتدل و دلپذیر...

30 مرداد 1398

آخر سال، یه جای دور

نگار حسینی:قرار گذاشتم آخر سالی برم یه جای دور. همون دوردورا که نمی دونم کجاس. داره صدام می زنه. می گه بیا این سمتی. راه رو می گم... سوار اتوبوس می شم. می رم پیش راننده. می گه کجا می خوای بری؟

25 مرداد 1398

برای سفرهای جاده ای، به این وسایل احتیاج دارید!

وسایل مورد احتیاج برای سفرهای جاده اییکی از اَشکال متداول سفر برای ما ایرانی ها، سفرهای جاده ای است. تا به تعطیلی و چند روز بی کاری در تقویم بر می خوریم، معمولا اولین و آسان ترین راه برای سفر را انتخاب نموده و بار و بندیل خود را می بندیم و دل به راه جاده...

20 مرداد 1398
تعداد: (61)