فرهنگ و هنر

جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان و درخشش بوشهری ها

نام بوشهر و هنرمندان برجسته این دیار مانند همواره در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان می درخشد.

15 آذر 1398

به زودی می توانید پهپادی بخرید که هر چیزی را به آتش می کشد

در سال 2015، نوجوانی از ایالت کنتیکت نیو انگلند امریکا این پرسش را مطرح نمود که آیا ربات های پرنده ساخته شده توسط آن ها می توانند اسلحه یا چیزی شبیه به بازو برای پرتاب آتش داشته باشند؟

29 آبان 1398

الواح هخامنشی در موزه ملی به نمایش درمی آید

الواح باروی تخت جمشید که شب گذشته وارد کشور و به موزه ملی تحویل داده شد، روز چهارشنبه 10 مهرماه در این موزه به نمایش گذاشته می شود.

13 آبان 1398

رونمایی از 14 عنوان کتاب همزمان با هفته دفاع مقدس

14 عنوان کتاب با موضوع خاطرات رزمندگان و ایثارگران هشت سال جنگ تحمیلی در اردبیل رونمایی می گردد.

8 آبان 1398

نگاهی به مطالب ستون نویس های ترکیه، ترکیه تا کجا به روسیه اعتماد کند؟

روسیه ترکیه را به خود وابسته نموده است، هم در ماجرای فروش سامانه موشکی اس 400 و هم در ابعاد اقتصادی٬ کاری نموده به او وابسته شویم.

2 آبان 1398

برگزاری جشنواره سینمای جوان آسوریک در زاهدان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: شصت وچهارمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان آسوریک دی ماه امسال با حضور 11 استان در شهر زاهدان برگزار می شود.

27 مهر 1398

رئیس سازمان میراث فرهنگی وارد استان مرکزی شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دقایقی پیش با استقبال رسمی معاون امور عمرانی استانداری مرکزی، وارد این استان شد.

22 مهر 1398

کشف بقایای پستخانه ایرانی 2500 ساله در ترکیه

کاوش های باستان شناسان در تپه اولزو واقع در استان آماسیه به کشف بقایای یک پستخانه 2500 ساله ایرانی منجر شد.

18 مهر 1398

روزهای سرد گیشه در گرم ترین ماه سال

آمار فروش فیلمهای سینمایی روی پرده در بازه زمانی مردادماه نشان می دهد که در دومین ماه از فصل تابستان، 23 میلیارد و 900 میلیون تومان وارد چرخه سینمایی کشور شده، این درحالی است که در همین بازه زمانی در سال گذشته مجموع فروش فیلم ها در این ماه بیش از 28 میلیارد...

12 مهر 1398

معرفی مساجد ایران از قدیمی ترین تا زیباترین ها

پس از ورود اسلام به ایران و تغییراتی که در نظام اجتماعی و سیاسی کشور صورت گرفت، هنر معماری ایرانیان نیز با تغییراتی همراه شد. با اینکه تا پیش از آن نیز ایرانیان در معماری و مهندسی سرآمد دیگر ملل بودند. اما با ورود اسلام، به جای آتشکده های زرتشتی،...

11 مهر 1398

وضعیت آثار تاریخی سنندج مورد آنالیز نهاده شد

در جلسه ای به ریاست محمدابراهیم زارعی فرماندار سنندج وضعیت آثار تاریخی این شهر مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

8 مهر 1398

چرا نام علی دایی در گینس ثبت نشد؟

روزنامه شهروند - به ناز مقدسی: کتاب گینس، شاید تنها کتابی باشد که بار ها از اول نوشته شده! کافی است یک نفر رکورد جدیدی بزند تا خیلی راحت از شخصیت اول کتاب کنار گذاشته گردد و نام دیگری به جای او ثبت گردد. به سراغ اشکان دشمن زیاری که سال ها در حوزه گینس فعالیت...

5 مهر 1398

سامان دهی و احیای بافت روستای تاریخی اوشتبین در آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از سامان دهی و احیای بافت روستای تاریخی اوشتبین در راستای حفاظت و نگهداری از معماری بومی و بافت تاریخی روستاها اطلاع داد.

4 مهر 1398

راهنمای جامع سفر به ازمیر &ndash قسمت اول

سفر به ازمیرازمیر شهری زیبا و تاریخی در ترکیه است که سفر به آن قطعا لحظات خوشی را برای شما رقم خواهد زد. در سفر به ازمیر از آمیختن با مردم این شهر گرفته تا سفر به گذشته و گذر در میان خرابه های باستانی این شهر و لم دادن در سواحل آفتابی آن، هر گردشگری می تواند...

3 مهر 1398

سه حفار غیر مجاز در شهرستان قروه دستگیر شدند

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قروه گفت: سه نفر از حفاران غیر مجاز در این شهرستان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

1 مهر 1398

پیغام تسلیت مونسان به دکتر ابوطالبی مشاور سیاسی رییس جمهوری

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیامی به دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رییس جمهوری درگذشت پدر وی را تسلیت گفت.

30 شهریور 1398

فال آنلاین دیوان حافظ چهارشنبه 30مرداد ماه 98

برخی حافظ را لسان الغیب می گویند یعنی کسی که از غیب سخن می گوید و بر اساس بیتی از شعر حافظ او معتقد است که هیچ کس زبان غیب نیست.

29 شهریور 1398

دکتر مونسان وارد لرستان شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دقایقی پیش وارد استان لرستان شد.

27 شهریور 1398

دومین نشست تخصصی صنایع دستی سربیشه برگزار گردید

دومین نشست تخصصی صنایع دستی با هدف برنامه ریزی ایجاد خانه صنایع دستی در شهرستان سربیشه در محل دفتر نمایندگی میراث فرهنگی این شهرستان، چهارشنبه 18 مهرماه برگزار گردید.

26 شهریور 1398

همدان و رویداد بزرگ بین المللی گردشگری

عرصه گردشگری با اینکه به شدت تحت تاثیر مسائل سیاسی و روابط بین الملل است، اما واقع گرایی کشورها در مورد حقایق جهانی و کوشش های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و ظرفیت های ارزشمند گردشگری کشور و تدابیر و کوشش ها و تعاملات سازمان متولی، کوشش های امریکا را-...

25 شهریور 1398
تعداد: (58)