70 درصد خودروهای سبک در کرج معاینه فنی ندارند

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست البرز گفت: 70 درصد خودروهای سبک که در شهر کرج تردد می نمایند معاینه فنی ندارند.

70 درصد خودروهای سبک در کرج معاینه فنی ندارند

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، کیوان رحیمی، 18 مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: تنها راه کاهش آلودگی هوا، انجام دقیق معاینه فنی همه خودورها، محدود کردن تردد خودروهای کاربراتوری در سطح شهر و رعایت قانون ممانعت از تردد خودروهای فرسوده است.

وی در ادامه به عدم مراجعه شهروندان به مراکز معاینه فنی خوردو اشاره نمود و گفت: برای حل مشکل آلودگی هوا فقط نباید از مسئولان انتظارداشته باشیم و شهروندان باید همکاری لازم را برای کاهش آلودگی هوا داشته باشند. متاسفانه امروز، بسیاری از مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کننده ندارند و این ظرفیت از سوی شهروندان به دست فراموشی سپرده شده است.

این مسئول تاکید نمود: با توجه به عدم همکاری شهروندان ، برای پیشگیری از بروز مشکل پلیس باید هر چه زودتر نسبت به اتصال به سامانه معاینه فنی و اعمال قانون جریمه به صورت سیستماتیک و نرم افزاری اقدام کند. بدون تردید برخورد پلیس با خودروهای فاقد معاینه فنی می تواند تاثیر مستقیم در کاهش آلودگی هوا، آثار روانی ترافیک و جلوگیری از توقف خودروها به علت نفص فنی داشته باشد.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست البرز در سرانجام گفت: در حال حاضر 70 درصد خودروهای سبک کرج فاقد معاینه فنی هستند که اگر خوروهای سنگین را هم به این آمار اضافه کنیم آمار خودروهایی که معاینه فنی ندارند به مراتب بیشتر می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "70 درصد خودروهای سبک در کرج معاینه فنی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 درصد خودروهای سبک در کرج معاینه فنی ندارند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید