از بلغارستان، شکست ایران مقابل میزبان، سرویس های بلغارستان، بلای جان شاگردان کولاکوویچ

تیم ملی والیبال ایران در نحستین بازی خود از مرحله دوم مسابقات قهرمانی دنیا برابر بلغارستان مغلوب شد.

از بلغارستان، شکست ایران مقابل میزبان، سرویس های بلغارستان، بلای جان شاگردان کولاکوویچ

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از بلغارستان، تیم ملی والیبال ایران در نحستین بازی از مرحله دوم مسابقات قهرمانی دنیا با نتیجه 3 بر صفر از بلغارستان مغلوب شد.

سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، جواد معنوی نژاد، سید محمد موسوی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) بازیکنان آغاز کننده بازی مقابل بلغارستان به انتخاب ایگور کولاکوویچ بودند.

بازی برخلاف انتظار تیم ایران و حتی بلغارها به صورت یک طرفه برای تیم میزبان آغاز شد، به طوریکه بازیکنان در امتیاز 8 بر 2 به سود بلغارستان برای نخستین وقت استراحت فنی، نزد مربیان خود رفتند. از نوع بازی تیم ملی بلغارستان و جاگیری دفاع عقب زمین آنها معین بود که شناخت کاملی از بازی ایران دارند. کولاکوویچ برای تغییر وضعیت دریافت تیمش در ادامه بازی از مرتضی شریفی به جای معنوی نژاد استفاده کرد. وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 10 به سود بلغارستان به دست آمد. بازیکنان ایران که به نوعی اعتماد به نفس خود را برای ادامه بازی از دست داده بودند، با استفاده از اشتباهات حریف و پوشش دادن نقاط ضعف خود تا حدودی به جریان بازی برگشتند، اما در نهایت 25 بر 19 ست نخست را واگذار کردند. تیم ایران در ست نخست 8 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع و 10 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد.

در ست دوم جریان بازی عوض شد و ایران تیم برتر میدان بود، اما جو سنگین سالن آرمیک شهر صوفیه، تاثیر زیادی روی بازیکنان ایران گذاشته بود. تیم ایران تا امتیاز 15 از حریف خود پیش بود اما حملات موثرتر بازیکنان بلغارستان باعث شد تا حریف 16 بر 15 پیش بیفتد. فشاری که بازیکنان حریف در سرویس روی بازیکنان ایران وارد می کردند، سبب شد تا این چند امتیاز مستقیم سرویس برای بلغارها ثبت گردد. با برتری 24 بر 22 ایران در ست دوم به نظر می رسید شاگردان ایگور برنده این ست هستند، اما اشتباهات بازیکنان ایران و دو سرویس بدون بازگشت بازیکنان حریف نتیجه این را نیز 28 بر 26 به سود بلغارستان رقم زد تا ست برده به راحتی از چنگ ایران در بیاید.

دریافت سرویس و خطاهای مکرر سرویس، نقطه ضعف اصلی ایران در این بازی بود. ایران در ست سوم نیز با اینکه باز هم از حریف پیش بود باز هم با نتیجه 26 بر 24 مغلوب شد. در این ست هم چند امتیاز تیم میزبان با سرویس به دست آمد.

تیم ایران با این نتیجه به صندلی سوم گروه G پس از آمریکا و بلغارستان سقوط کرد.

تیم ملی ایران در مرحله نخست مسابقات قهرمانی دنیا که در وارنا برگزار گردید، بلغارستان را شکست داده بود.

تیم ملی ایران در بازی دوم خود از ساعت 17:30 روز شنبه به وقت تهران به مصاف کانادا می رود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "از بلغارستان، شکست ایران مقابل میزبان، سرویس های بلغارستان، بلای جان شاگردان کولاکوویچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بلغارستان، شکست ایران مقابل میزبان، سرویس های بلغارستان، بلای جان شاگردان کولاکوویچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید