شاخص قیمت نفت خاورمیانه از برنت گران تر شد

میانگین قیمت نفت برنت که شاخص قیمت بازار جهانی است در فوریه پایین تر از میانگین قیمت نفت عمان و دوبی بود که قیمت پایه نفت خاورمیانه است.

شاخص قیمت نفت خاورمیانه از برنت گران تر شد

به گزارش خبرنگاران، نفت برنت دارای سولفور اندک یا شیرین و نفت عمان و دوبی نفت دارای سولفور بالا یا ترش است.

کاهش فراوری داوطلبانه از سوی اوپک و تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا باعث کمبود عرضه نفت سنگین در بازار جهانی شده است.

چهار منبع بازرگانی با اشاره به قیمت های منتشره از سوی آژانس اس اند پی گلوبال پلاتس به رویترز گفتند: میانگین قیمت معاملات آینده نفت برنت در فوریه 64.032 دلار در مقایسه با قیمت 64.681 دلار در هر بشکه نفت دوبی و عمان بود.

قیمت نفت در بازار جهانی روز آدینه تحت تأثیر کاهش فراوری اوپک و متحدانش افزایش یافت اما جهش عرضه آمریکا و کندی رشد اقتصاد جهانی رشد قیمت ها را محدود کرد.

بهای معاملات آینده نفت برنت با 42 سنت یا 0.6 درصد افزایش، به 66.73 دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آینده وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 29 سنت یا 0.5 درصد نسبت به قیمت نهایی روز پنج شنبه افزایش یافت و به 57.51 دلار در هر بشکه رسید.

معامله گران می گویند بازار نفت در حال حاضر دچار محدودیت عرضه شده است.

صادرات نفت در ونزوئلا از زمان اعلام تحریم های آمریکا علیه این کشور، 40 درصد کاهش یافته و به حدود 920 هزار بشکه در روز رسیده است.

سقوط صادرات نفت ونزوئلا با کاهش عرضه 1.2 میلیون بشکه در روز از ابتدای سال جاری توسط اوپک و متحدانش همزمان شده است. این فراوریکنندگان اواخر سال گذشته با هدف مقابله با اشباع عرضه در بازار و تقویت قیمت ها، با محدودیت عرضه در نیمه اول سال 2019 موافقت کردند.

با این حال نشانه ها از وجود عرضه گسترده نفت به بازار در سال 2019 حکایت دارند.

وزارت انرژی آمریکا روز پنج شنبه گفت حداکثر شش میلیون بشکه نفت از ذخایر اضطراری ملی را با هدف تأمین مالی هزینه های مدرن سازی ذخایر نفت استراتژیک آمریکا به فروش می رساند.

در بخش عرضه نیز نظرسنجی رویترز نشان داد تحلیلگران انتظار دارند تقاضای جهانی برای سوخت سال جاری در بحبوحه کندی رشد مالی، کمتر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شاخص قیمت نفت خاورمیانه از برنت گران تر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص قیمت نفت خاورمیانه از برنت گران تر شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید