جگوار XF و آئودی A6؛ رقابتی با تفاوت در حد سی سی

اگر از شما بخواهند که بین جگوار XF و آئودی A6 یک مورد را انتخاب کنید، به نظر شما کدام یک بهتر است؟ حقیقتاً اگر این سوال از من پرسیده گردد، شک نداشته باشید که هر دو مورد را انتخاب می کنم.

جگوار XF و آئودی A6؛ رقابتی با تفاوت در حد سی سی

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام وب سایت دیوار، شاید اگر مشخصات فنی این دو خودرو را بدانید و در خصوص ظاهر آنها اطلاعات کافی داشته باشید، به من حق بدهید. در بازارهای داخلی و بین المللی برای خرید و فروش جگوار XF و آئودی A6 گزینه های مختلفی پیش روی شماست که آنها را با هم مقایسه کنید.

به همین دلیل، در این مطلب قصد دارم که جگوار XF و آئودی A6 را با هم مقایسه کنم و ببینم که از لحاظ فنی یا از لحاظ ظاهری چه تفاوت هایی با همدیگر دارند.

جگوار XF یا آئودی A6، سدان هایی با سبک طراحی مشابه

شاید اگر چندان وارد حوزه خرید و فروش خودرو نشده باشید و در بخش طراحی خودرو حساسیت نداشته باشید، چندان تفاوت چشمگیری در این دو خودرو پیدا نکنید. هم جگوار XF و هم آئودی ای 6 از طراحی منعطف و منحنی وار برای شیشه های عقب و جلو و شیشه های کناری استفاده کردند. در هر دو خودرو طراحی اتاق و طراحی جایگاه ها به شکلی است که راننده و سرنشین در ارتفاع مناسبی قرار می گیرند و تسلط راننده نسبت به جاده بسیار خوب است.

اما اگر بخواهیم تفاوت جزئی بین ظاهر جگوار XF و آئودی A6 را پیدا کنیم، بهتر است از نمای جلو به این خودروها نگاه کنید. در خودرو آئودی اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می نماید، لوگو و نماد شرکت است که به شکل بزرگی در قسمت جلوی رادیاتور آن کار شده است. شبکه جلو این قسمت پلاک این خودرو نسبتاً بزرگ به نظر می رسد و شاید از داخل آن امکان دیدن بخش های داخلی موتور فراهم شده باشد. ضمناً طراحی رینگ های خودرو با طراحی بدنه آن همخوانی دارد و به نوعی یک سبک اسپرت و شیک را جلوه می نماید.

اما وقتی که به سمت جگوار XF می روید قسمت جلوی آن برجسته تر و بلندتر می رسد و شبکه جلوی رادیاتور خیلی کوچک تر شده است. در همان نگاه اول متوجه می شوید که کاپوت خودرو هم نسبت به حالت معمول بالاتر است و یک حالت غرورآمیز به خودرو بخشیده است. طراحی رینگ های آلومینیومی جگوار تا حدود زیادی با سدان های موجود در بازار همخوانی دارد و آن را منعطف تر کردند. در قضاوت نهایی می توانیم خودرو جگوار را یک خودروی رو به عقب با سطح آسایش و رفاه بیشتر معرفی کنیم.

مشخصات فنی نزدیک به هم برای جگوار XF و آئودی A6

اگر تصمیم خود را برای خرید جگوار XF یا خرید آئودی A6 نگرفته اید، مشخصات فنی می تواند به شما یاری کند. در خودروی جگوار از یک موتور با حجم 1999 سی سی استفاده شده است که می تواند 177 اسب بخار را در 4000 دور در دقیقه برای شما فراهم کند. حداکثر گشتاور این خودرو 430 نیوتن متر است که در 2500 دور در دقیقه به دست می آید. سیستم انتقال قدرت در این خودرو از نوع اتوماتیک بوده و 8 دنده است. برخورداری از 4 سیلندر در جگوار ایکس اف این شانس را برای آن به وجود آورده که سرعت صفر تا صد کیلومتر را تنها در 8.1 پر کند و حداکثر سرعت آن 229 کیلومتر در ساعت است.

قیمت آئودی A6 رو آماده نموده اید، پس به این موارد هم توجه کنید. در این خودرو از یک موتور با ظرفیت 1968 سی سی بهره برده شده که چهار سیلندر است. این موتور می تواند حداکثر گشتاور 400 نیوتن متر را در 3000 دور در دقیقه فراهم کند و حداکثر توان آن 188 اسب بخار است. سیستم انتقال حرکت در این خودرو از نوع اتوماتیک بوده و هفت دنده است. شتاب آئودی A6 به شکلی است که می تواند سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت را در 8.4 ثانیه پر کند و حداکثر سرعت آن 232 کیلومتر در ساعت است.

به عنوان خریدار به هیچ وجه در خصوص پرداخت قیمت جگوار XF نگران نباشید و مطمئن باشید که ویژگی های هر دو خودرو در بسیاری از موارد به یکدیگر شبیه هستند. به جرأت می توان ادعا کرد که ایجاد تفاوت بین این خودرو بیشتر سلیقه ای بوده و شما باید ببینید که چه انتظاری از خودروی مورد نظر خود دارید. هم خرید و فروش جگوار XF و هم خرید و فروش آئودی A6 هواداران زیادی دارد و می توانید نمونه های کار نموده و نو آن را در بازار پیدا کنید.

انتهای رپرتاژ خبری

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جگوار XF و آئودی A6؛ رقابتی با تفاوت در حد سی سی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جگوار XF و آئودی A6؛ رقابتی با تفاوت در حد سی سی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید