علم و تکنولوژی

طرح مجلس برای خودروسازی با تأکید بر محصولات داخلی

به گزارش خبرنگاران، حجت الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معاون مجلس شورای اسلامی امروز در رویداد مجازی جذب سرمایه در حوزه خودرو که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید گفت: در کشور ما کسب و کارهای جدید یا استارت آپ ها جای خود را در جامعه باز نموده...

10 آذر 1399

خبرنگاران 133 فعالیت آماری در استان مرکزی هدفگذاری شد

اراک - خبرنگاران - معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: 133 فعالیت آماری در قالب 28 طرح ویژه در سال جاری در این این استان هدفگذاری شده که 60 درصد آن محقق شده و بقیه در دست اجرا است.

1 آذر 1399

خبرنگاران 779 بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم تحت معالجه قرار دارند

قم - خبرنگاران - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر 779 بیمار کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی قم بستری هستند که شرایط 157 تَن از آنها وخیم است.

28 آبان 1399

مشتری برای سلاح های ایرانی هست؟

یکی از سؤالات جدی که درباره بحث برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی ایران در فضای مجازی مطرح می گردد، این است که مشتریان احتمالی سلاح های ایرانی چه کشور هایی هستند و اینکه آیا واقعاً کسی حاضر است برای سلاح های ایرانی هزینه کند؟

27 آبان 1399

دومین جشنواره دین و فضای مجازی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، این جشنواره با موضوع آیات و روایات مرتبط با فضای مجازی از امروز شروع به کار کرد و تا 15 آبان ماه ادامه دارد.

23 آبان 1399

شروع آنالیز اعلام احتیاج دانشگاه ها و اختصاص ظرفیت جذب اعضای هیئت علمی از 19 مهر

براساس فراخوان جذب اعضای هیئت علمی آنالیز اعلام احتیاج دستگاه ها و مراکز آموزش عالی و تخصیص ظرفیت، توسط مرکز نظارت وزارت علوم از 19 مهر شروع می گردد.

20 آبان 1399

معایب سنسور های تشخیص سلامت قلب اپل واچ ممکن است از مزایای آن بیشتر باشد

با وجود اینکه از زمان رونمایی از نسل اولیه اپل واچ در سال 2015 شاهد پیشرفت این نوع پوشیدنی های هوشمند بودیم. اما به نظر می رسد که بعضی از قابلیت های مربوط به آنالیز سلامت قلب این ساعت هوشمند و دیگر ابزار های مشابه که تا به امروز ستایش شده اند، به صورت ناخواسته...

19 آبان 1399

گلکسی اس 21 5G با قلم S-Pen راهی بازار می گردد

این طور که به نظر می رسد، سامسونگ میخواهد گلکسی اس 21 را در دو مدل راهی بازار کند که یکی از آن ها گلکسی اس 21 5G با قلم اس پن خواهد بود.

16 آبان 1399

گلکسی زد فلیپ 2 به این زودی ها رونمایی نخواهد شد

گلکسی زد فلیپ فوریه سال جاری رونمایی شد؛ یعنی در فصل اول سال جاری. بنابراین بسیاری ها گمان می کردند گلکسی زد فلیپ 2 در همین حوالی در سال بعد رونمایی می شود. اما طبق گفته راس یانگ، گویا این اتفاق به این زودی ها رخ نخواهد داد.

13 آبان 1399

ساخت قطعات سفارشی برای برطرف احتیاج صنعتگران، 980 عنوان خدمت آزمایشگاهی و کارگاهی ارائه می گردد

رئیس اداره امور پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر گفت: اعضای هیئت علمی این دانشگاه با تشکیل کمیته تخصصی ساخت قطعه، نیازهای صنعت را جمع آوری نموده و در حال ساخت قطعات سفارشی هستند.

11 آبان 1399

فناوری ترکیب پیکسل ها چیست و چه فوایدی برای دوربین گوشی دارد؟

اگر طی یک حدود 2 سال اخیر به خبرهای مربوط به دوربین گوشی های هوشمند توجه نموده باشید، احتمالا بارها به عبارت ترکیب پیکسل ها یا Pixel binning برخورده اید. با وجود اینکه این روزها تقریبا دوربین تمام گوشی ها از این فناوری بهره می برند، اما هنوز تعداد زیادی از کاربران...

9 آبان 1399

سیل یاری های مردمی برای درمان کولبر 14ساله ، این همه درد برای یک لقمه نان؛ به خاطر یک گوشی! ، واکنش مخاطبان خبرنگاران آنلاین

ده ها شهروند از سراسر کشور و نیز تعدادی سازمان مردم نهاد و چند شرکت خصوصی از زمان انتشار خبر سقوط کولبر 14ساله کرمانشاهی از کوه و مصدومیت شدید او تا به امروز اعلام نموده اند که حاضرند هزینه درمان، خرید گوشی و حتی هزینه تحصیل این پسر را بپردازند.

8 آبان 1399

مدرسه زمستانی رمز در دانشگاه شهید بهشتی تشکیل می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا عارف بعداز ظهر امروز یکشنبه در نشست خبری در آستانه آغاز سومین دهه فعالیت انجمن رمز ایران به بیان اهداف تشکیل این انجمن و فعالیت های راهبردی آن در حوزه امنیت فضای فراوری و تبادل اطلاعات پرداخت و از برگزاری هفدهمین کنفرانس...

30 مهر 1399

تالاب گندمان مأوای امن پرندگان ، ثبت مشاهده 4 گونه پرنده جدید

چهار گونه جدید پرنده، شامل سنگ گردان، سسک خوش صدا، تلیله دم سفید و تلیله نوک پهن در تالاب گندمان مشاهده و ثبت شد.

28 مهر 1399

چالش توسعه فناوری و اقتصاد دیجیتال در دوران کرونا

فرایند توسعه فناوری و دیجیتالی شدن به دلیل شیوع ویروس کرونا به شرایط پیچیده ای بدل و امنیت، حاکمیت، اقتصاد و فناوری به یک چالش تبدیل شده است اما در عین حال، رهبران حوزه اقتصاد دیجیتال و مدیران مشاغل، باید امنیت، نوآوری و انطباق سرمایه گذاری های تجاری...

18 مهر 1399

جوانان؛ 20 درصد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان ها را تشکیل می دهند

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قبل از عید نوروز، میزان آلودگی جوانان به ویروس کرونا به مراتب کمتر بود، اما از تیر و مرداد حدود 10 تا 20 درصد بیماران بستری در بیمارستان ها را جوانان و افراد حدود 20 ساله تشکیل می دهد و این افراد حلقه انتقال...

17 مهر 1399

ماسک ها را برداریم کرونا دوباره اوج می گیرد

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران از اضافه شدن 10 هزار نیروی جدید به کادر درمان کشور اطلاع داد و گفت: برای پشتیبانی از پزشکان به قوانین حمایتی احتیاج داریم.

17 مهر 1399

تحریم ها شامل حال اورژانس هم شد ، نزدیک به 2000 نفر از همکارانمان کرونا گرفتند و 4 تن شهید شدند

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور 4 نفر از همکارانمان به شهادت رسیده و حدود 1900 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

15 مهر 1399

آمار سخنگوی وزارت بهداشت از موافقان و مخالفان برگزاری کنکور ، ترکیه و چین هم کنکور را برگزار کردند ، کادر پرستاری را افزایش می دهیم

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه طبق نظرسنجی سازمان سنجش 95 درصد داوطلبان کنکور موافق برگزاری آن هستند، گفت: باید توجه داشته باشیم اگر کنکور به تعویق بیفتد تداخل با پائیز و آنفولانزا را خواهیم داشت.

3 مهر 1399
تعداد: (142)