علم و تکنولوژی

استارتاپ ها می توانند سطح دانش جامعه را بالا ببرند

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: استارتاپ ها در دنیای امروز می توانند در جوامع سنتی و در جوامع مدرن نقش محوری ایفا نموده و با ایجاد نوآوری در سبک زندگی فرهنگ رسانه ای را افزایش دهد.

24 مرداد 1398

آی پد با نمایشگر تاشو

گفته می گردد آی پد تاشو هم مبتنی بر سیستم عامل iOS بوده و مانند دیگر تبلت های اپل از پردازنده های سری A. این شرکت بهره می برد.

21 مرداد 1398

انجام 3.5 درصد از سفرهای تهران با دوچرخه

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از تدوین سند دوچرخه پایتخت اطلاع داد.

20 مرداد 1398

گجت پوشیدنی که بدن کاربر را خنک می کند

به گزارش خبرنگاران، تابستان امسال هوا گرم تر از سال های گذشته خواهد بود و بسیاری از افراد به خصوص کارگران و تعمیرکاران از افزایش دما هنگام کار گله دارند.

18 مرداد 1398

ازبکستان و چین گسترش همکاری های دوجانبه را آنالیز کردند

وزیر توسعه فناوری های اطلاع رسانی و مخابرات ازبکستان با روسای شرکت های سرمایه گذاری چین دیدار و گسترش همکاری های دوجانبه را آنالیز کردند.

15 مرداد 1398

با دوری از این غذاها از مغزتان مواظبت کنید

طبق گفته پزشکان، مصرف بعضی مواد غذایی می توانند بر روی مغز تاثیر منفی بگذارند و باعث التهاب و زوال عقل شوند.

11 مرداد 1398

سوپر ماریوی واقعی از جهان رفت

وب سایت 1 پزشک - میثاق محمدی زاده: ماریو آرنولد سگال (Mario Arnold Segale)، مردی که بازی ویدیویی سوپر ماریو از روی نام و فعالیت هایش اقتباس شده بود؛ در سن 84 سالگی جهان را ترک کرد.

10 مرداد 1398

کارگاه آموزش روش های پایدارسازی دیواره گودهای عمیق شهری با یاری چند نرم افزار

کارگاه طرح و اجرای انواع روش های پایدارسازی دیواره گودهای عمیق شهری با بهره گیری از نرم افزارهای SAP، ABAQUS، Geo Slope و PLAXIS برگزار می گردد.

6 مرداد 1398

منطقی مطرح نمود؛ راه اندازی 2 جهت تاکسی هوایی تا خاتمه سال 98، کسب وکار های صنعت هوایی با هوانوردی عمومی رونق می یابد

دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی راه اندازی دو جهت تاکسی هوایی تا انتها سال 98 اطلاع داد.

5 مرداد 1398

رفعتی: دوره آموزشی VAR با نظارت فیفا اول تیرماه برگزار می گردد

داود رفعتی، رئیس دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال می گوید اولین دوره آموزشی سیستم ویدئوچک با حضور 24 داور زیر نظر مدرس فیفا در مرکز ملی فوتبال برگزار خواهد شد.

4 مرداد 1398

درخشش 26 دانشگاه ایران در میان 963 دانشگاه برتر جهان را ببینید

لایدن رتبه بندی دانشگاه های دنیا را در سال 2019 میلادی منتشر کرد و در میان مؤثرترین دانشگاه های دنیا نام 26 دانشگاه ایران را نیز در لیست خود قرار داده است.

2 مرداد 1398

پلی استیشن و ایکس باکس دست در دست هم، مقابل گوگل

در دوره زمانی عجیب و غریب و صد البته خوشایندی قرار داریم. شرکت های بازی سازی رقیب هنوز هم در کوشش هستند تا با فراوری محتوای بهتر، از یکدیگر جلو بزنند. با این حال، شرکت ها در راستای پیشرفت فناوری های حوزه بازی و ارایه تجربه ای بهتر از بازی کردن، در یکی دو...

1 مرداد 1398

بررسی فنی بایک سنوا

دیار خودرو از سال 92 اقدام به معرفی سدان جدیدی با نام سنوا کرد و آن را در مدل 2014 به خیابان های کشورمان فرستاد.

31 تیر 1398

افزایش مرگ انگلیسی ها در اثر بیماری قلبی

نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد شمار افرادی که اثر بیماری قلبی در انگلیس جان خود را از دست می دهند، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

30 تیر 1398

اولین تماس تلفنی آمریکا با ایران چه زمانی بود؟

در روزهای گذشته در پی تشدید فشارهای آمریکا علیه ایران و اعلام ترامپ مبنی بر در اختیار نهادن یک شماره تلفن برای تماس این موضوع واکنش های زیادی به همراه داشته است.

30 تیر 1398

تعبیه نمایشگر در کیف دستی

برند لوئی ویتون که یکی از لوکس ترین برندهای دنیای مد است در ابتکاری جالب اقدام به ساخت کیف های دستی نموده که دارای نمایشگرهای منعطف هستند و هنگام راه رفتن کاربر، تصاویر مختلف پخش می نمایند.

29 تیر 1398

آشامیدن آب آلوده به آرسنیک، ساختار قلب را تغییر می دهد

تهران- خبرنگاران- نتایج یک پژوهش جدید نشان داد که نوشیدن آب آشامیدنی آلوده به آرسنیک، باعث ضخیم شدن دیواره بطن چپ در جوانان می گردد و خطر بروز مسائل قلبی را افزایش می دهد.

27 تیر 1398

افزایش وام دانشجویی سه مقطع دانشگاه پیام نور

معاون اداری ، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور گفت: افزایش شهریه این دانشگاه در سال تحصیلی 97-98 از 15 درصد به 10 درصد کاهش یافت و وام دانشجویی در 3 مقطع تحصیلی افزایش یافته است.

26 تیر 1398

مشارکت مالی زنان به وسیله کسب و کارهای خانگی

معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: رویکرد وزارت کار طی دو سال اخیر متاثر از فضای مالی، روند خوبی پیش گرفته شد ولی کسب و کارهای خانگی می تواند به مشارکت مالی زنان یاری کند.

25 تیر 1398

ربات کنترل و پایش تاسیسات زیرسطحی شبکه برق در کشور بومی سازی شد

تهران- خبرنگاران- یک شرکت دانش بنیان با حمایت پارک فناوری پردیس، ربات کنترل و پایش تاسیسات زیرسطحی شبکه برق را در قالب یک قرارداد پژوهشی با شرکت برق منطقه ای تهران، بومی سازی کرد.

19 تیر 1398
تعداد: (53)