کره جنوبی: آزمایش موشکی کره شمالی نمایش قدرت مقابل سئول-واشنگتن بود

به گزارش وبلاگ دانلود رایگان، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه ای گفت که آزمایش موشکی امروز کره شمالی، نمایش قدرت پیونگ یانگ در مقابل رزمایش های سئول و واشنگتن بوده است.

کره جنوبی: آزمایش موشکی کره شمالی نمایش قدرت مقابل سئول-واشنگتن بود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دانلود رایگان، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی امروز (شنبه) در بیانیه ای بیان کرد که کره شمالی، امروز آنچه را که ظاهراً دو موشک کوتاهبرد بوده، به نشانه قدرتنمایی در مقابل رزمایش های نظامی مشترک آمریکا-کره جنوبی پرتاب کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، کره جنوبی همچنین بیان کرد، با توچه به آنکه کره شمالی در حال برگزاری رزمایش های تابستانی خود است، احتمال انجام آزمایشات موشکی بیشتر وجود دارد.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی بامداد امروز گزارش کرد که کره شمالی دو پرتابه ناشناس دیگر از ساحل شرقی خود شلیک نموده است که ساعاتی بعد از انتشار این خبر، یک مقام آمریکایی تایید کرد که کره شمالی اقدام به آزمایش موشک کوتاه بُرد بالستیک نموده است. (جزئیات بیشتر)

طبق این گزارش، آزمایش موشکی امروز کره شمالی درست ساعاتی بعد از آن انجام گرفته است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بیان کرد که نامه بسیار زیبایی از جانب کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دریافت نموده است.

به نوشته روزنامه گاردین، ترامپ همچنین از احتمال دیداری مجدد با رهبر کره شمالی اطلاع داد ولی اشاره ای به محتویات و زمان این دیدار نکرد. (جزئیات بیشتر)

پیش از امروز نیز، کره شمالی در کمتر از دو هفته گذشته اقدام به آزمایش چهار موشک کوتاه برد نموده و به آمریکا هشدار داده ممکن است جهت جدیدی را انتخاب کند. یک دیپلمات کره شمالی هم در یک سخنرانی روز سه شنبه به آمریکا هشدار داد کره شمالی ممکن است در مورد بعضی از گام هایی مهمی که تا کنون برداشته، تجدید نظر کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کره جنوبی: آزمایش موشکی کره شمالی نمایش قدرت مقابل سئول-واشنگتن بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی: آزمایش موشکی کره شمالی نمایش قدرت مقابل سئول-واشنگتن بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید