پوستر پنجمین دوره جایزه فیروزه رونمایی شد

به گزارش وبلاگ دانلود رایگان، پوستر پنجمین دوره جایزه فیروزه با حضور معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر اجرایی این جشنواره رونمایی شد.

پوستر پنجمین دوره جایزه فیروزه رونمایی شد

ایرنا: به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پوستر پنجمین دوره جایزه فیروزه با حضور محسن جوادی علی فریدونی؛ دبیر اجرایی جایزه فیروزه رونمایی شد.

محسن جوادی در مراسم رونمایی از پوستر پنجمین جایزه فیروزه ابراز امیدواری کرد این دوره از جایزه فیروزه شروع خوبی باشد برای توجه به توسعه کسب و کارهای نوین فرهنگی که در حال رشد هستند.

در ادامه این مراسم نیز علی فریدونی با اشاره به بخش های این دوره از جایزه فیروزه گفت: سال جاری جایزه فیروزه در چهار بخش اسباب بازی و عروسک، هدایای فرهنگی، نوشت افزار و استارت آپ های فرهنگی برگزار می گردد.

وی ادامه داد: تاریخ ارسال آثار از یک آبان ماه شروع می گردد و تا 30 آذر ماه ادامه خواهد داشت. همچنین مراسم اختتامیه این رویداد فرهنگی نیز در نمیه دوم دیماه برگزار خواهد شد.

پوستر پنجمین دوره جایزه فیروزه توسط کیانوش غریب پور طراحی شده است.

جایزه فیروزه در یک نگاه

جایزه فیروزه (کالای فرهنگی با الگوی ایرانی - اسلامی) با محورهای نوشت افزار، اسباب بازی و سرگرمی، هدایای فرهنگی، کالاهای فرهنگ محور خانواده، پژوهش های فرهنگی با موضوعات اقتصاد فرهنگ و صنایع خلاق فرهنگی و ایده های استارتاپی برگزار می گردد.

موضوعات محوری برگزاری این رویداد شامل نوشت افزار، اسباب بازی و سرگرمی، هدایای فرهنگی و هنرهای سنتی و کاربردی و کالاهای فرهنگ محور خانواده و همچنین اسباب بازی و سرگرمی برای بچه ها است.

البته بخش های دیگر همانند سوغاتی استان های مختلف کشور نیز در این نمایشگاه دایر می گردد، اما نکته جالب توجه این است که این نمایشگاه به محصولات و کالاهای فراوری ملی اختصاص دارد و کالای خارجی در آن به نمایش گذاشته نشده است. مخاطبان اصلی این نمایشگاه خردسالان هستند و عمده محصولات ارائه شده، بازی، اسباب بازی و محصولات مورد احتیاج بچه ها است.

همزمان با برپایی این جایزه و همچنین نمایشگاه جانبی آن، نمادی از کار و کوشش ایرانی را مشاهده می کنید؛ کار و کوششی که حمایت از آن در نهایت، پیشرفت و توسعه مالی کشور را در پی خواهد داشت.

امید است با حمایت هرچه بیشتر مسئولان از کالای ایرانی و کارآفرینان، شاهد توسعه روزفزون کشور و همچنین تحق اقتصاد مقاومتی باشیم.

پنجمین دوره جایزه فیروزه زیرنظر معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دو بخش کالایی و پژوهش به شناسایی، معرفی، تقدیر و حمایت از دستاوردها، فراوریات و کالاهای فرهنگی و ایده های خلاق با الگوی ایرانی - اسلامی می پردازد.

سال گذشته برای نخستین بار در چهارمین دوره جایزه فیروزه 50 استارتاپ فرهنگی با همکاری ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به رقابت پرداخته که رتبه های یک تا سه نشان فیروزه و هدایای نقدی و غیر نقدی خود را با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کردند.

منبع: توریسم آنلاین

به "پوستر پنجمین دوره جایزه فیروزه رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوستر پنجمین دوره جایزه فیروزه رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید