پوتین: روسیه هوادار تحکیم بیشتر همکاری های استراتژیک با ترکمنستان است

به گزارش وبلاگ دانلود رایگان، پوتین، رئیس جمهور روسیه دیروز در نامه ای به قربان قلی بردی محمدوف همتای ترکمن خود از تقویت هر چه بیشتر مشارکت استراتژیک بین دو کشور ابراز اطمینان کرد.

پوتین: روسیه هوادار تحکیم بیشتر همکاری های استراتژیک با ترکمنستان است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دانلود رایگان، به نقل از ترِند، این نامه به مناسبت جشن ملی ترکمنستان - روز استقلال (27 سپتامبر) برای رئیس جمهور ارسال شده است.

در این نامه آمده است: کشور شما از اقتدار شایسته بین المللی برخوردار بوده و در تأمین صلح و ثبات در آسیای مرکزی سهم بسزایی دارد.

در این پیغام آمده است که گفتگوهای اساسی بین دو دولت و همکاری دوجانبه سودمند در زمینه های مختلف برقرار شده است.

گفتنی است که حدود 190 شرکت با سرمایه روسیه در ترکمنستان فعالیت می نمایند. از سال 2009، بر اساس توافقنامه منعقد شده در خصوص فراوری در بخش ترکمنستان خزر، هلدینگ ARETI (ITERA سابق) فعالیت می نماید.

پس از وقفه سه ساله در سال 2019 ، شرکت روسی گازپروم خرید گاز ترکمن را از سر گرفت. علاوه بر این، روسیه و ترکمنستان همکاری های خود را در خزر شروع نموده اند. به طور خاص، روی راه اندازه خط باری به وسیله دریا برنامه ریزی شده است که ماخاچ قلعه را به بندر ترکمن باشی متصل کند.

دو کشور در حال مطالعه پروژه های مشترک، موضوع فعالیت شرکت های روسی در ترکمنستان و همچنین چشم انداز همکاری در صنایع صنعتی، ساختمانی، حمل و نقل، نفت و گاز و برق هستند. در دستور کار موضوعات همکاری در زمینه های مهمی مانند مجموعه های کشاورزی و فراوری ماشین آلات کشاورزی، ساخت و ساز، تعامل بین ساختارهای تجاری، ارائه فناوری های پیشرفته قرار گرفته است.

در سال های اخیر، ترکمنستان به طور فعال روابط تجاری با مناطق مختلف روسیه از جمله تاتارستان، منطقه سوِردلوفسک و آستاراخان و شهر سن پترزبورگ برقرار نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پوتین: روسیه هوادار تحکیم بیشتر همکاری های استراتژیک با ترکمنستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: روسیه هوادار تحکیم بیشتر همکاری های استراتژیک با ترکمنستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید