مخبر دزفولی در مصاحبه با خبرنگاران: آنالیز سرقت علمی و انتها نامه نویسی بر عهده وزارت کشور است ، تحصیل هم زمان در 2 رشته به توانایی دانشجو بستگی دارد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: وزارت کشور وظیفه آنالیز و تحقیق راجع به سرقت علمی و سرانجام نامه نویسی غیرقانونی را دارد.

مخبر دزفولی در مصاحبه با خبرنگاران: آنالیز سرقت علمی و انتها نامه نویسی بر عهده وزارت کشور است ، تحصیل هم زمان در 2 رشته به توانایی دانشجو بستگی دارد

محمدرضا مخبر دزفولی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به میزان بیکاری دانش آموختگان اظهار کرد: در حال حاضر میزان بیکاری دانشجویان و دانش آموختگان رشته های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند؛ اما باید توجه داشته باشیم که حتی درصد کمی از بیکاری دانش آموختگان نیز برای کشور آفت بزرگی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تحصیل دانشجویان در 2 رشته به صورت همزمان گفت: تحصیل یک دانشجو در 2 رشته متفاوت و در یک بازه زمانی به ظرفیت علمی خود او بستگی دارد.

مخبر دزفولی ادامه داد: اینکه یک دانشجو بخواهد در رشته دیگر تحصیل کند باید آنالیز شده و متناسب با توان علمی او باشد که در حال حاضر این اتفاق در دانشگاه سراسری می افتد.

وی درباره دانشجویانی که در یک زمان واحد در 2 رشته تحصیل می نماید، گفت: داوطلبان برتر آزمون سراسری می توانند در عین واحد در 2 رشته تحصیل نمایند؛ برای مثال هم پزشکی بخوانند و هم علوم انسانی را فرا بگیرند.

تحصیل همزمان در 2 رشته، آیین نامه دانشجویان استعداد برتر است

دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اینکه یک دانشجو بخواهد 2 رشته هم راستا را بخواند اتفاقی نادر است و کمتر رخ می دهد، اما این موضوع در آیین نامه دانشجویان استعداد برتر ذکر شده است .

مخبر دزفولی درباره آیین نامه دانشجویان استعداد برتر گفت: این آیین نامه در شورای استعداد درخشان که مرتبط با شورای عالی انقلاب فرهنگی است رسمیت یافته است اما باید مراقبت باشیم تا این آیین نامه سبب سرخوردگی جوانان نشود.

وی ضمن اشاره به سرقت های علمی که در کشور رخ می دهد، بیان نمود: موضوع سرقت علمی و انتها نامه نویسی اتفاقی نامتناسب و نادرست است.

مصوبه مجلس درباره سرقت علمی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: البته سرقت علمی نسبت به پیشرفت هایی که در حوزه های مختلف علمی داشته ایم کمتر بوده است اما همین میزان کم هم باید مورد آنالیز قرار گیرد و طی جلساتی که با حضور رئیس جمهور برگزار گردید درباره این موضوعات بحث کردیم.

وی درباره تصمیماتی که راجع به سرقت علمی گرفته شده است، اظهار کرد: قرار شد تا وزارت کشور و نهادهای مرتبط وارد عمل شوند و با متخلفان برخورد قانونی داشته باشد، زیرا سرقت علمی هم خلاف قانون و هم خلاف شرع است و با شئونات دانشگاهی ایران مغایرت دارد.

مخبر دزفولی توضیح داد: وزارت کشور مکلف است موضوعات سرقت علمی و انتها نامه نویسی را دنبال کند، حتی مجلس هم در رابطه با این موضوع مصوباتی را به تصویب رسانده است که بر مبنای آن جرایم سنگینی برای مجرمان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیغام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مخبر دزفولی در مصاحبه با خبرنگاران: آنالیز سرقت علمی و انتها نامه نویسی بر عهده وزارت کشور است ، تحصیل هم زمان در 2 رشته به توانایی دانشجو بستگی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخبر دزفولی در مصاحبه با خبرنگاران: آنالیز سرقت علمی و انتها نامه نویسی بر عهده وزارت کشور است ، تحصیل هم زمان در 2 رشته به توانایی دانشجو بستگی دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید