شورای نظامی سودان دادستان کل کشور را برکنار کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، عبدالفتاح البرهان رئیس شورای نظامی سودان امروز سه شنبه در حکمی عمر احمد محمد عبدالسلام دادستان کل این کشور را از کار برکنار کرد.

شورای نظامی سودان دادستان کل کشور را برکنار کرد

در بیانیه صادره از سوی شورای نظامی سودان در این خصوص آمده است: همچنین، معاون وی نیز برکنار شده است.

لازم به ذکر است به دنبال گسترش تظاهرات علیه دولت سودان، نیروهای ارتش چندی پیش نهادهای دولتی را محاصره و بیش از 100 عضو حزب کنگره ملی حاکم این کشور را بازداشت کردند. 35 تن دیگر نیز در جریان تظاهرات مردم سودان کشته شدند.

پنجشنبه گذشته عوض بن عوف وزیر دفاع و رئیس شورای نظامی انتقالی سودان از بازداشت عمر البشیر و شروع دوره انتقال سیاسی در این کشور اطلاع داد و گفت: قانون اساسی سودان به حالت تعلیق درآمده و نهادهای نخست وزیری، مجلس و ادارات ایالتی نیز منحل شده اند.

وی چندی پیش؛ گفت که از سِمت خود استعفا نموده است.

به دنبال این رویداد، ژنرال عبدالفتاح البرهان به عنوان رئیس جدید شورای نظامی انتقالی سودان معین شد.

عبدالفتاح البرهان رئیس جدید شورای نظامی انتقالی سودان دیروز طی سخنانی در برنامه زنده تلویزیون دولتی این کشور گفت که مقررات منع رفت و آمد لغو شده است.

البرهان همچنین تاکید نمود که تمامی استانداران در تمام استان های سودان برکنار شده اند.

رئیس شورای نظامی انتقالی سودان همچنین با بیان اینکه دوره گذار حداکثر 2 سال خواهد بود، گفت که پس از این مرحله نیز دولت مدنی تشکیل خواهد شد.

از سوی دیگر مخالفان سودان تحصن خود را در مقابل مقر ارتش این کشور در خارطوم برای دهمین روز ادامه داده و خواهان انتقال قدرت به دولت مدنی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شورای نظامی سودان دادستان کل کشور را برکنار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای نظامی سودان دادستان کل کشور را برکنار کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید