دستگیری عامل فرار مالیاتی میلیاردی در البرز

به گزارش وبلاگ دانلود رایگان، فردی که با تاسیس و ثبت شرکت های صوری و انجام فعالیت های مالی گسترده در استان خراسان رضوی، اقدام به فرار مالیاتی 94 میلیارد ریالی نموده بود، در استان البرز دستگیر شد.

دستگیری عامل فرار مالیاتی میلیاردی در البرز

به گزارش وبلاگ دانلود رایگان، به نقل از پلیس، سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز گفت: درپی دریافت حکم نیابتی قضایی مبنی بر شناسایی و دستگیری عامل فرار مالیاتی استان خراسان رضوی و دستور رسیدگی به موضوع از سوی دادسرای کرج، پرونده به پلیس آگاهی استان البرز ارجاع شد.

فرمانده نیروی انتظامی البرز شرح داد: بلافاصله کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم مالی پلیس آگاهی وارد عمل شده و در آنالیز جزئیات پرونده آگاه شدند، متهم با تاسیس شرکت های صوری و دریافت کارت بازرگانی و امتیازات این شرکت ها اقدام به واردات کالا در حجم بسیار بالا نموده و به علت نپرداختن مالیات، سبب تضییع حقوق بیت المال و فرار مالیاتی به مبلغ 94 میلیارد ریال شده است.

سردار محمدیان اضافه کرد: با توجه به این که آدرس دقیقی از نامبرده وجود نداشت و متهم نیز متواری بود و فقط آخرین آدرس وی در سال 90 در کرج موجود بود با پیگیری های شبانه روزی و آنالیز آدرس های احتمالی و انجام تحقیقات نامحسوس متهم در منطقه مهرویلا شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

این مسئول شرح داد: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر فرار مالیاتی اعتراف نموده و اذعان داشت، پس از دریافت کارت بازرگانی در استان خراسان رضوی اقدام به واردات انواع کالاها اعم از تجهیزات پزشکی و الکترونیکی نموده و به علت بدهی و فرار مالیاتی به شهر کرج متواری و در آن جا ساکن شده است.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که متهم با صدور قرار وثیقه قانونی روانه زندان شد، گفت: مالیات یکی از ابزارهای حیاتی دولت برای تعدیل ثروت و ارائه خدمات عمومی و رفاهی به آحاد مردم است و نقش به سزایی در رشد و توسعه همه جانبه کشور دارد، بنابراین اداره مبارزه با جرایم مالی فرماندهی انتظامی استان در راستای مقابله با پدیده فرار مالیاتی و احقاق حقوق عامه با قاطعیت پرونده های مالیاتی را رسیدگی می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دستگیری عامل فرار مالیاتی میلیاردی در البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری عامل فرار مالیاتی میلیاردی در البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید