دایی: فکر می کنید کسی جرات دارد با من تماس گرفته و چیزی بخواهد؟، دخه آ آنطور از بارسلونا گل خورد هم تبانی بود؟

علی دایی، سرمربی تیم فوتبال سایپا موضوع تبانی را فرع دانست و بر پرداختن به اصل فوتبال تاکید نمود.

دایی: فکر می کنید کسی جرات دارد با من تماس گرفته و چیزی بخواهد؟، دخه آ آنطور از بارسلونا گل خورد هم تبانی بود؟

به گزارش خبرنگار خبرنگاران از تبریز، علی دایی در نشست خبری پیش از بازی تیمش با ماشین سازی در جمع خبرنگاران گفت: ما فردا یک بازی داریم که مطمئناً برای هر دو تیم اهمیت چندانی ندارد اما از نظر حیثیتی مهم است.

وی اضافه نمود: با تیمی بازی داریم که از نظر اقتصادی به خاطر داشتن مالکی قوی شرایط خیلی خوبی دارد و روی سه امتیاز این بازی حساب نموده است. از طرفی ما با سه امتیاز این بازی می توانیم خود را به جمع 6 تیم بالای جدول برسانیم تا فصل را به خوبی تمام کنیم.

دایی درباره این که تیمش در چه شرایطی قرار گرفته است، عنوان نمود: همانطور که گفتم ما می توانیم با یک برد به جمع 6 تیم اول برسیم. فکر کنم از این لحاظ این بازی برای ما مهمتر است.در این بازی به هیچ عنوان به دنبال تک امتیاز نخواهیم بود و فقط برای برد به تبریز آمده ایم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا درباره این که گفته می گردد تیم های میانه جدولی انگیزه ای برای ادامه لیگ ندارند، افزود: بله همینطور است و این مسئله کار تیم هایی مثل ما را سخت می نماید. ما مربیان باید به هر شکلی شده انگیزه را در بین بازیکنان تیم مان ایجاد کنیم. الان شرایطی داریم که نه با برد می توانیم به صندلی بالای جدول برسیم و نه خطر سقوط تهدید مان می نماید، همین مسئله باعث می گردد کارمان سخت تر گردد. برای تیمی مثل سایپا که نه پول دارد و نه هوادار شرایط به مراتب سخت تر است.

وی در واکنش به این سوال که آیا دوست دارد زمانی سرمربیگری تیم تراکتورسازی را بر عهده بگیرد، در حالی که او علاقه چندانی به کار کردن با بازیکنان اسمی ندارد، گفت: زمانی که در پرسپولیس بودم شرایط بسیار سخت بود. برای من بازیکن اسمی و یا غیر اسمی فرقی نمی نماید. متاسفانه در هر تیمی مربیگری نموده ام شرایط اقتصادی خوبی نداشته است. در پرسپولیس شرایط آنقدر سخت بود که تا آغاز نیم فصل دوم یک ریال هم پول به تیم تزریق نشد. اگرچه من اعتقاد دارم فوتبال فقط این نیست که شما مربیگری کنید، بلکه مدیریت باید کوشش کند تا شرایط را برای باشگاه مهیا سازد. شاید فقط پارسال بود که آقای درویش در سایپا شرایط نسبتاً خوبی در تیم ایجاد کرد و ما نتیجه اش را با کسب سهمیه دیدیم و در عین شایستگی در جمع 4 تیم بالای جدول قرار گرفتیم و چه بسا می توانستیم دوم هم بشویم. در بقیه تیم هایی که مربیگری کردم اصلاً شرایط اقتصادی خوبی نداشتند.

دایی در این باره اعلام نمود: هر تیمی که می خواهد پیروز باشد باید پول داشته باشد تا بتواند بازیکن اسمی هم جذب کند، البته من افتخار می کنم که در این چند سال جوانان خوبی را به فوتبال معرفی کردم. از این به بعد هم همین کار را خواهم کرد. در فوتبال نباید فقط با سرمایه گذاری به جایی رسید، بلکه به نظر من وظیفه مربی معرفی کردن جوانان به فوتبال کشور است، همین مهدی طارمی که الان در قطر بازی می نماید و احمدنوراللهی که یکی از ارکان اصلی پرسپولیس است را من به این تیم آوردم و همان موقع پیشکسوتان و طرفداران این تیم می گفتند که این چه بازیکنی است که جذب می کنید. هم اکنون نیز جوانان امید و زیر 23 سال خوبی را در سایپا داریم که در آینده حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت. در مورد این که حالا چرا قسمت نشد به تبریز بیایم. این یکی از آرزوهای من است که بتوانم اینجا کار کنم. تیم های آذربایجانی شایستگی زیادی دارند و امیدوارم فوتبال آذربایجان قهرمان لیگ گردد. فوتبال این استان حرف های زیادی برای گفتن دارد. تراکتورسازی نیز فصل خوبی را پشت سر گذاشت و غیر از دو بازی آخر که متاسفانه باعث شد شرایطش در جدول آنطور که باید نباشد اما امیدوارم در آخر پیروز باشد. همانطور که گفتم پتانسیل این تیم بالاست و مطمئنم در سال های بعد نتایج بسیار خوبی را کسب خواهد نمود و می تواند سال های سال برای استان آذربایجان پیروزیت کسب کند.

سرمربی تیم فوتبال سایپا با اشاره به مصدومان تیمش عنوان نمود: ما از ابتدای فصل بازیکن مصدوم زیاد داشتیم. هم اکنون هم 5 نفر غایب داریم که خیلی وقت است که نمی توانند برای ما بازی کند.

وی درباره صحبت هایی که در مورد تبانی در لیگ برتر می گردد، گفت: من فقط در مورد تیم خودمان صحبت می کنم. شما فکر می کنید کسی جرات دارد با من تماس گرفته و چیزی بخواهد؟ ما همواره با شرف زندگی کردیم، همینطور رضا مهاجری که من سال های سال او را می شناسم و جزو اولین دوستان فوتبالی من به حساب می آید. ببخشید، تیم آژاکس در زمین یونتوس پیروز می گردد، آیا این تبانی بود؟ منچستر به آن شکل به بارسلونا می بازد و دخه آ آنطور گل می خورد، آیا آنها هم تبانی نموده بودند؟ متاسفانه پرداختن به حواشی باعث می گردد که شما اصل را فراموش کنید. در فوتبال ما باید دنبال زیرساخت ها بود و مسئولان باید شرایطی فراهم نمایند که باشگاه ها از وضعی که دارند، خلاصی پیدا نمایند. چرا در استان های شاقتصادی مان که پرآب ترین منطقه کشورمان هستند نباید یک چمن طبیعی وجود داشته باشد و بازی ها روی چمن مصنوعی انجام گردد؟ کجای جهان بازی های لیگ را روی چمن مصنوعی برگزار می نمایند؟

دایی خاطر نشان کرد: وقتی صحبت از یک دروازه بان می گردد، چرا وقتی او همان موقع که اشتباه می نماید، تعویضش نمی نمایند؟ نباید برای یکسری اتفاقات دنبال مقصر گشت. شرایط اقتصادی تیم های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی به شکلی است که واقعاً با تیم هایی مثل ما قابل مقایسه نیستند. حداقل آنها هوادار دارند اما ما همین را هم نداریم. وقتی تیمی هوادار نداشته باشد بازیکن دلش نخواهد بازی کند، بازی نخواهد نمود و هیچکس نیست به او گیر بدهد. قطعاً فردا هم تیم ما و هم تراکتورسازی با تمام توان بازی خواهند کرد. پرداختن به یکسری مسائل حاشیه ای به فوتبال ما ضربه زده و باعث می گردد تماشاچی از فوتبال دور گردد. شما بروید ببینید چرا ما چند سال است در آسیا پیروزیتی نداشته ایم. آخرین باری که تیم ملی قهرمان آسیا شد، 20 سال بعد از حضور من در تیم ملی بود. باید ببینیم مشکل اصلی کجاست.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در واکنش به سوال خبرنگار دیگری در ارتباط با بحث تبانی و این که اگر تیمش در دقیقه 4 بازی روی اشتباه دروازه بان گل بخورد، او را تعویض خواهد نمود یا این که چاره ای جز بازی دادن به او را نخواهد داشت، گفت: همانطور که گفتم من فقط در مورد تیم خودم حرف می زنم و صحبت هایی که انجام دادیم راجع به تیم خودم بود. خاطرتان باشد آن موقع که گفتم داور ما در اصفهان به سود تیم حریف غش نموده است، برای حرف هایم مدرک داشتم و آن را اثبات کردم. ببخشید، کجای جامعه ما درست و سالم کار می گردد که در فوتبال ما این اتفاق بیفتد؟ مطمئن باشید اداره ها اگر کارشان را سالم انجام دهند، فوتبال ما هم همینطور خواهد بود. در فوتبال ما همینطور کار می گردد که در اداره ها مدیریت می گردد. مگر می گردد فساد نباشد، الان فساد در همه جا وجود دارد. شاید در تیم ما هم فساد باشد و من خبر نداشته باشم، چرا که نمی دانم بازیکن من شب کجا می رود و با چه کسانی در ارتباط است. تاکید می کنم من فقط در مورد تیم خودم صحبت می کنم. من هیچ وقت دنبال بعضی مسائل نمی روم و تا زمانی که مطمئن نشدم، موضوع را رسانه ای نمی کنم. خیلی چیزها برحسب شنیده ها مطرح می گردد اما تا زمانی که دلیل و مدرک نباشد، نمی گردد کسی را خراب کرد. مسلمانی یعنی چه؟ ما از اسلام چه چیزی یاد گرفته ایم؟ حضرت علی(ع) به جایی دعوت می گردد و می فهمد که آنجا قرار است مسکرات مصرف نمایند اما قبل از این که در مراسم حضور پیدا کند با قاطعیت صحبت می نماید که بساط شان را جمع نمایند، اما ما متاسفانه قبل از اینکه چیزی را ببینیم، هزار وصله به آن می چسبانیم. همین مسائل باعث می گردد که متاسفانه فاصله بین آنچه که دین گفته و آنچه که صحبت می گردد، بیفتد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ببخشید ما در همین رانندگی هم مشکل داریم. طوری رانندگی می کنیم که به همدیگر رحم نمی کنیم. در خیلی از مسائل خودمان ایراد داریم و باید آنها را اصلاح کنیم.

دایی در انتها در مورد این که در روز ملی رادیو قصد ندارد با صدا و سیما آشتی کند، توضیح داد: من با رادیو و تلویزیون هیچ مسئله ای ندارم، بلکه آنها با من مشکل دارند. این روز را به آنهایی که در رادیو و تلویزیون هستند، تبریک می گویم در این سال ها همواره از آنها حمایت نموده ام و هر روز در اتومبیلم رادیو ورزش گوش می دهم اما در رادیو خیلی مواقع علیه من صحبت شده است. به عقیده من بهتر است افرادی که در رادیو و تلویزیون هستند اگر از کسی خوش شان نمی آید علیه او صحبت ننمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دایی: فکر می کنید کسی جرات دارد با من تماس گرفته و چیزی بخواهد؟، دخه آ آنطور از بارسلونا گل خورد هم تبانی بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دایی: فکر می کنید کسی جرات دارد با من تماس گرفته و چیزی بخواهد؟، دخه آ آنطور از بارسلونا گل خورد هم تبانی بود؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید