خبرنگاران مراکز توزیع مرغ در خوزستان مجوز دریافت نمایند

به گزارش وبلاگ دانلود رایگان، اهواز-خبرنگاران- رییس اداره بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با تاکید بر اینکه تمام مراکز توزیع مرغ در استان برای ادامه فعالیت باید مجوز پخش دریافت نمایند گفت:از یکم تیرماه با مراکز متخلف فاقد مجوز پخش مرغ در استان خوزستان برخورد می گردد.

خبرنگاران مراکز توزیع مرغ در خوزستان مجوز دریافت نمایند

به گزارش وبلاگ دانلود رایگان بهرام جباری دوشنبه در نشست قرارگاه مالی در محل سراسری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان نمود: 90 درصد مراکز پخش مرغ به دلایل مختلف تنها مجوز خرده فروشی دارند در حالی که وارد کار توزیع و پخش می شوند که این موضوع باعث تخلف در توزیع و پخش مرغ در استان می گردد.

وی گفت: بیشتر مراکز پخش مرغ در استان هویت ندارند ولی برای فرار از مالیات مجوز پخش را دریافت نمی نمایند همین باعث اختلال در سیستم پخش مرغ در بازار استان و نوسان و گران شدن این محصول غذایی می گردد.

رییس اداره بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان ادامه داد: یکی از عوامل نوسان در قیمت مرغ کشتار روز در استان وجود واسطه گران و همین پخش نماینده های بی هویت و بدون مجوز است.

دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز درادامه این نشست بیان نمود: برای معین قیمت مرغ کشتار روز در بازار استان بهترین راه حل این است که قیمت مصوب این محصول (115 هزار ریال) ثابت نگه داشته گردد و میانگین قیمت مرغ کشتار روز در کشور به طور روزانه رصد گردد و با محاسبه آن با قیمت مصوب، قیمت مرغ را کاهش داد، هم اکنون قیمت مرغ در بسیاری از استان های دیگر کمتر از خوزستان است.

قاسم کوره چینی با اشاره به وضعیت قیمت بعضی کالاها در استان ادامه داد: در حال حاضر درحوزه روغن نباتی، قیمت روغن آفتابگردان از سایر روغن ها بالاتر است، در بحث شکر با توزیع مناسب شکر در سطح بازار استان پیروز به شکست قیمت این کالا شدیم که در ماه های اخیر بسیار افزایش یافته بود.

دبیر اجرایی اتاق اصناف اهوازگفت: در تمام فروشگاه ها و مغازه های استان شکر بسته بندی و فله با قیمت هر کیلوگرم 42 هزار ریال موجود است، واکنون قیمت شکر از هر کیلوگرم 100 هزار ریال در 2 ماه اخیر به هر کیلوگرم 42 هزار ریال کاهش یافته است.

وی گفت: 2 مجوز 500 تنی شکر در شرکت غله استان وجود دارد که برای توزیع در بازار از سازمان صنعت، معدن وتجارت استان درخواست صدور حواله دارند.

کوره چینی گفت: از یکم مرداد ماه تا یکم آذر ماه هرسال واردات برنج ممنوع می گردد که همین موضوع باعث افزایش قیمت این کالا و فراهم شدن زمینه سودجویی برای بعضی افراد می گردد و ضروری است برای کاهش محدودیت در واردات برنج با وزارت خانه و دستگاه های مربوطه صحبت و رایزنی گردد.

7158/ 6002

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مراکز توزیع مرغ در خوزستان مجوز دریافت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مراکز توزیع مرغ در خوزستان مجوز دریافت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید