تصویب لایحه آئین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان

به گزارش خبرنگاران، در جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران لایحه آئین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان آنالیز شد.

تصویب لایحه آئین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان

شهربانو امانی از اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در رابطه با این لایحه گفت: این لایحه در پی تصویب طرح شورای شهر تهران و ملزم کردن شهرداری تهران به ارائه لایحه آئین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان است. کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران پس از جلسات متعدد با معاونت تخصصی شهرداری در حوزه حمل و نقل در نهایت این لایحه را به شورای شهر تهران ارسال کرد.

امانی گفت: این لایحه امروز مراحل پایانی خود را طی می نماید و با توجه به سرمایه انسانی خانواده ها و مردم که دانش آموزان و نسل آینده هستند می توان با تصویب این لایحه شرایط مطلوبی را در شهر تهران برای این افراد فراهم کرد.

وی در ارتباط با مواردی که در لایحه آئین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان در نظر گرفته شده است گفت: تعریف ارتقا و همچنین کیفیت خودروهای سرویس مدارس، نحوه صدور فعالیت برای شرکت های تخصصی در حوزه سرویس مدارس، فرآیند گواهی صدور صلاحیت رانندگان سرویس مدارس، آرام سازی محیط پیرامونی مدارس، برنامه آموزشی برای رانندگان، دانش آموزان از مواردی است که در این لایحه به آن توجه شده است.

این عضو شورای شهر تهران در ادامه از اعضا خواست تا نسبت به این لایحه رأی مثبت بدهند.

احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جریان آنالیز این لایحه گفت: این کار ارزشمند و قابل تقدیری است اما در این حوزه دو سند داریم که سند اول مربوط به آموزش و پرورش و دولت است و سند بعدی مربوط به شهرداری است.

وی ادامه داد: در لایحه ای که امروز قرائت شد، بیشتر مسئولیت ها به شهرداری تهران و در سند قبلی بیشتر مسئولیت ها به وزارت آموزش و پرورش واگذار شده است؛ پیشنهاد می دهم که تلفیقی از این دو سند را تعریف و در نهایت اجرایی کنیم. قاعدتاً آموزش و پرورش با توجه به مسئولیتی که در حوزه تعلیم و تربیت دارد، وظایف بیشتری را در این بخش باید به عهده داشته باشد. ضمن اینکه سندی نیز در شورای شهر سوم در ارتباط با وسایل ایمنی سرویس مدارس دانش آموزان وجود دارد که از آن سند نیز می توانیم یاری بگیریم.

مسجدجامعی اضافه نمود: بعضی از عناوینی که در سند لایحه شهرداری تهران آمده، جدید است و بعضی از تعابیر و عناوین مشترک بین این سند و سند آموزش و پرورش است.

در ادامه با توجه به عدم مخالفت اعضای شورای شهر تهران، کلیات این لایحه با 16 رأی موافق به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تصویب لایحه آئین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب لایحه آئین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید