تاکید کمیسیون آموزش بر جذب نیروهای حق التدریس و حل مشکل کمبود معلم

به گزارش وبلاگ دانلود رایگان، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تفاهم کمیسیون با سازمان امور استخدامی وزارت آموزش و پرورش برای راه اندازی سامانه به روزرسانی نیروی انسانی تا دو ماه آینده گفت که در این جلسه مقرر شد که تا دو هفته آینده توافقی بین سازمان امور استخدامی و وزارت آموزش و پرورش در مورد جذب نیروهای حق التدریس و بلاتکلیف اتخاذ گردد تا ضمن معین وضعیت این نیروها کمبودها در آموزش و پرورش احصاء گردد.

تاکید کمیسیون آموزش بر جذب نیروهای حق التدریس و حل مشکل کمبود معلم

میر حمایت میرزاده در گفت وگو با وبلاگ دانلود رایگان در شرح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت که این جلسه برای آنالیز راهکارهای برطرف کمبود نیروی انسانی و جبران کمبود معلم در وزارت آموزش و پرورش با حضور مسئولان سازمان امور استخدامی وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید.

به گفته وی در حال حاضر نه تنها به خوبی از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان استفاده نمی گردد که بسیاری از قوانین مصوب مجلس برای ساماندهی نیروی انسانی نیز بن درستی اجرا نمی گردد. با توجه به این موضوع تصمیم بر آن شد که برای جبران نیروی انسانی در کوتاه مدت نیروی انسانی موجود سازماندهی شده و از نیروهای بازنشسته و معلمانی که وقت خالی دارند، استفاده گردد.

میرزاده گفت که قرار شد سامانه به روزرسانی نیروی انسانی به تفکیک جنس، رشته، مقطع، استان و شهرستان تا دو ماه آینده در آموزش و پرورش ایجاد و نتیجه کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه گردد. هچنین مقرر شد طی دو هفته آینده توافقی بین سازمان امور استخدامی و وزارت آموزش و پرورش در مورد جذب نیروهای حق التدریس و بلاتکلیف اتخاذ گردد تا ضمن معین وضعیت این نیروها کمبودها در آموزش و پرورش احصاء گردد.

وی ادامه داد: مقرر شد تا 15 مهرماه آیین نامه استخدامی نیروهای حق التدریسی با حضور دو نماینده ناظر کمیسیون آموزش و تحقیقات تدوین شده به تأیید این نمایندگان برسد. همچنین از راه چاره های دانشگاه فرهنگیان برای برطرف کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش حمایت و استفاده گردد.

وی اضافه کرد: همچنین تأکید شد وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان درباره جذب نیرو از سایر دانشگاه ها برای جبران نیروی انسانی در آموزش و پرورش به تفاهمی سه جانبه برسند. برآوردی از معلمان فارغ التحصیل اجرا شده تا میزان اشتغال به کاری معلمان در شغل خود معلوم گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تاکید کمیسیون آموزش بر جذب نیروهای حق التدریس و حل مشکل کمبود معلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید کمیسیون آموزش بر جذب نیروهای حق التدریس و حل مشکل کمبود معلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید