باتری جدید تسلا با قابلیت 4 هزار بار شارژ

به گزارش وبلاگ دانلود رایگان به نقل از الکتریک، یکی از شرکای پژوهشی تسلا در حوزه توسعه باتری، تحقیق جدیدی درباره یک باتری سلولی منتشر نموده و ادعا می نماید این باتری می تواند بیش از یک میلیون مایل طی کند.

باتری جدید تسلا با قابلیت 4 هزار بار شارژ

در ماه آوریل الون ماسک مدیر ارشد اجرایی تسلا، بیان کرد این شرکت مشغول ساخت خودروهای کاملا خودران است و ناوگانی از تاکسی های رباتیک را رونمایی می نماید. هرچند باتری های قدرتمندتر بسیاری از چالش های پیش روی خودروهای خودران را حل نمی نمایند اما حداقل سبب می شوند تاکسیهای رباتیک صرفه جویانه تر باشند.

البته الون ماسک مدیر ارشد اجرایی تسلا هنگام سخنرانی در رویداد تسلا آئوتونومی اشاره نمود ربوتاکسی ها باید عمر طولانی داشته باشند. هرچند او اعتراف کرد باتری های فعلی برای طی یک میلیون مایل ساخته نشده اند.

در اوایل امسال ماسک بیان کرد خودروی مدل3 بسیار قدرتمند است. ماژول باتری این خودرو نیز برای طی 300تا 500 هزار مایل مناسب است. اما اکنون تسلا ادعا می نماید سال آینده باتری هایی به بازار عرضه می نماید که عمر آن یک میلیون مایل است.

جف دان و همکاران او مشغول انجام تحقیقات برای فراوری باتری مخصوص تسلا هستند. آنها نتایج آزمایش یک باتری سلولی خارق العاده را منتشر نموده اند که ویژگی مورد ادعای تسلا را دارد. باتری جدید لیتیوم یونی و مجهز به نسل جدید کاتد MNC تک کریستالی و الکترولیت پیشرفته است.

این گروه از محققان به طور مداوم مشغول آزمایش این باتری هستند. عمر باتری جدید 2تا3 برابر باتری های فعلی تسلا است. آنها باتری را در شرایط مختلف آزمایش نموده اند. چنین باتری را حتی در دمای 40 درجه سانتیگراد می توان 4 هزار بار شارژ کرد. باتوجه به سیستم خنک سازی فعال تسلا، قابلیت شارژ باتری فراتر از 6 هزار بار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "باتری جدید تسلا با قابلیت 4 هزار بار شارژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باتری جدید تسلا با قابلیت 4 هزار بار شارژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید