انفجار مقابل زندان تروریست های داعشی در الحسکه

به گزارش وبلاگ دانلود رایگان، یک خودروی بمب گذاری شده در اطراف زندان مرکزی شهر الحسکه در شمال شرق سوریه، که حاوی صدها داعشی است، به وقوع پیوست.

انفجار مقابل زندان تروریست های داعشی در الحسکه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دانلود رایگان به نقل از روسیا الیوم، مصطفی بالی سخنگوی رسمی نیروهای دموکراتیک سوریه، صبح امروز- شنبه- اظهار داشت که یک خودروی بمب گذاری شده امروز نزدیکی زندان مرکزی در شهرک جویران در الحسکه به وقوع پیوست.

بالی با اشاره به این که به دنبال انفجار خودروی بمب گذاری شده تیراندازی های گسترده ای در اطراف زنداکی مرکزی الحسکه انجام شد، اظهار داشت که زندان مذکور شامل هزاران تن از عناصر خطرناک داعشی است.

گروه تروریستی داعش، روز گذشته مسئولیت انفجار خودروی بمب گذاری شده در شهر عمدتا کُردنشین قامیشلی را بر عهده گرفته که در اثر آن، 6 تن از جمله تعدادی غیرنظامی کشته شدند.

مناطق تحت کنترل کُردها در شمال سوریه، که هم مرز با ترکیه است، از روز چهارشنبه شاهد عملیات نظامی ارتش ترکیه و گروه شورشی همپیمانش ارتش آزاد سوریه است و این نیروها وارد درگیری هایی علیه نیروهای دموکراتیک سوریه شده اند که تلاش می کنند جلوی پیشروی آنها را در منطقه ای واقع در میان شهرهای راس العین در الحسکه و تل ابیض در الرقه را بگیرند.

سازمان ملل متحد، روز جمعه در سومین روز از عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه، طی بیانیه ای اظهار داشت که حدود 100 هزار نفر در این منطقه خانه های خود را کرده و به مناطق امن پناه برده اند.

در بیانیه سازمان ملل آمده است، هم اکنون تاثیر این عملیات زندگی بر مردم این منطقه قابل احساس است. حدود 100 هزار نفر در حال حاضر خانه های خود را ترک کرده و بسیاری از آنها در شهرهای تل تمر و حسکه در مدارس پناه گرفته اند.

هنوز آمار رسمی از تلفات عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه منتشر نشده است. اما دو طرف آمار متفاوتی ارائه داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "انفجار مقابل زندان تروریست های داعشی در الحسکه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار مقابل زندان تروریست های داعشی در الحسکه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید