افزایش 82.2 درصدی قیمت مسکن در بهار امسال، ضرورت توجه به آمایش سرزمینی در حوزه مسکن

به گزارش وبلاگ دانلود رایگان، میانگین قیمت مسکن در بهار 98 نسبت به بهار 97، رشد 82.2 درصدی داشته است.

افزایش 82.2 درصدی قیمت مسکن در بهار امسال، ضرورت توجه به آمایش سرزمینی در حوزه مسکن

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی وبلاگ دانلود رایگان، فرحزادی رئیس گروه آمار های مسکن و ساختمان مرکز آمار در خصوص میزان افزایش نرخ مسکن در برنامه گفت و گوی 18:3 شبکه خبر گفت: طبق اطلاعاتی که از سامانه املاک و مستغلات کشور اخذ و پردازش شده میانگین قیمت مسکن در کل کشور در بهار 98 نسبت به بهار 97، 82.2 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در بحث اجاره قیمت ها در بهار 98 نسبت به بهار 97، معادل 29.1 درصد رشد داشته است.

فرحزادی با تاکید بر اینکه این آمار میانگین کشور است در این باره شرح داد: میانگین قیمت خرید و فروش در شهر تهران رشد 109.6 درصدی داشته است که البته باز هم در مناطق مختلف شهر متفاوت بوده به گونه ای که در منطقه 9 افزایش قیمت 132 درصد و در منطقه 7، 107 درصد و در منطقه 2، 110 درصد بوده است.

وی اضافه نمود: میزان افزایش اجاره بها هم در تهران 35 درصد بوده که در منطقه 4 معادل 41 درصد منطقه 16 معادل 24 و منطقه 6 معادل 31 درصد بوده است.

این مقام مسئول شرح داد: بیشترین میزان رشد قیمت در استان تهران با 109.6 درصد و کمترین رشد قیمت در استان کهگیلویه بویراحمد معادل 32 درصد نسبت به سال پیش بوده است.

نرخ تورم تولیدکننده 14.4 درصدی در فصل بهار

در ادامه روانشادنیا کارشناس اقتصادی هم با تحلیل آمار ارائه شده گفت: آنچه برای مردم ملموس است، تقریبا در تهران و در فصل تابستان 96 میانگین قیمت آپارتمان 4.5 میلیون تومان بوده و امروز این میانگین بیش از 13 میلیون تومان است که عدد 3 برابر شده است.

وی ادامه داد: با توجه به توان محدود اقتصادی مردم آثارش را در کاهش معاملات مسکن می توان دید که به 3 هزار و 300 معامله در شهر تهران رسیده ایم که رکوردی در کمترین معاملات بوده و همین بازار مسکن را قفل کرده است.

روانشادنیا تاکید کرد: برای ساماندهی بازار مسکن باید به آمایش سرزمینی توجه کنیم. مناطق ساحلی جنوب را توسعه دهیم و به الگوی تقابل عرضه و تقاضا را عوض کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "افزایش 82.2 درصدی قیمت مسکن در بهار امسال، ضرورت توجه به آمایش سرزمینی در حوزه مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 82.2 درصدی قیمت مسکن در بهار امسال، ضرورت توجه به آمایش سرزمینی در حوزه مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید