آمریکا مشتریان نفت ایران را دوباره تهدید کرد

به گزارش وبلاگ دانلود رایگان، فارس نوشت: سیگال مندلکر معاون وزارت خزانه داری آمریکا در امور اطلاعات اقتصادی و تروریسم روز یکشنبه بار دیگر مشتریان محموله های نفتی ایران را به تحریم تهدید کرد.

آمریکا مشتریان نفت ایران را دوباره تهدید کرد

مندلکر که با خبرگزاری رویترز گفت وگو می کرد، گفت: ما به اعمال فشار به ایران ادامه می دهیم و همانطور که رئیس جمهور [دونالد ترامپ] گفت، هیچ نوع معافیتی برای نفت ایران صادر نخواهد شد.

وی همچنین مدعی شد که به واسطه تحریم ها و فشارهای آمریکا، میزان صادرات نفت ایران با سر سقوط نموده است.

دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته به صورت یکجانبه و بر خلاف قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد از توافق هسته ای خارج شده و تحریم های یکجانبه علیه ایران را احیا کرد. از آن موقع، واشنگتن در کوشش است تا میزان صادرات نفت ایران را به صفر برساند، با این وجود رسانه های غربی با اشاره به روش های مختلف ایران برای دور زدن تحریم ها، نوشته اند که میزان صادرات نفت ایران کاهش یافته، اما نه به آن میزان که واشنگتن انتظار داشت.

هفته گذشته فرانسه برای منصرف کردن ایران از برداشتن سومین گام کاهش تعهد به توافق هسته ای، طرحی به تهران پیشنهاد داد که بر اساس آن یک خط اعتباری 15 میلیارد دلاری در اختیار ایران قرار می گرفت و پول آن نیز از محل فروش نفت تأمین می شد. با این وجود، واشنگتن خاطرنشان کرد که حاضر نیست برای طرح پیشنهادی پاریس، معافیت تحریمی صادر کند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "آمریکا مشتریان نفت ایران را دوباره تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مشتریان نفت ایران را دوباره تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید